Stretnutie spevokolov Turčianskeho seniorátu. Dňa 3. 6. 2018 sa v našom kostole v Sučanoch konalo stretnutie spevokolov Turca. Pre geografické a iné drobné organizačné dôvody bolo na Turčianskom senioráte rozhodnuté, že prehliadky sa zúčastnia iba spevokoly ...

Stretnutie spevokolov Turčianskeho seniorátu

„Chváliť budem Hospodina, dokiaľ žijem, a spievať budem svojmu Bohu, dokiaľ tu budem“ Žalm 146,2

Dňa 3. 6. 2018 sa v našom kostole v Sučanoch konalo stretnutie spevokolov Turca. Pre geografické a iné drobné organizačné dôvody bolo na Turčianskom senioráte rozhodnuté, že prehliadky sa zúčastnia iba spevokoly cirkevných zborov okresu Martin a Turčianske Teplice. Napriek skutočnosti, že o termíne a mieste sme sa dozvedeli iba krátko pred konaním podujatia, organizačných príprav, ako aj nácviku piesní, sme sa zhostili s plnou zodpovednosťou. Prehliadka sa konala za krásneho slnečného júnového počasia v poobedných hodinách.

Celkovo sa jej zúčastnilo 10 spevokolov z týchto cirkevných zborov: Blatnica, Necpaly, Príbovce, Sučany, Háj, Martin, Slovenské Pravno, Turany, Krpeľany a Ivančiná.

Program svojim vystúpením obohatili aj detské spevokoly Rybičky z CZ Turany ako aj naše Roľničky. Na začiatok programu ešte vystúpili víťazi súťaže „Duchovná pieseň 2018“ Nina Svitačová a Soňa Kmeťová, čo bol určite pre každého účastníka nezabudnuteľný zážitok. Celý program uviedla a moderovala sestra Jana Bosáková a duchovným slovom sprevádzal brat senior Kaňuch. Každý zúčastnený spevokol dostal pamätný list a všetkým dirigentom bolo poďakované formou kvietku. Náš cirkevný zbor sa postaral o zdarný priebeh celej akcie a chutné a bohaté občerstvenie. Sme presvedčení, že nielen zúčastnené spevokoly ale aj poslucháči si do svojich domovov odniesli len tie najkrajšie dojmy. 

Už teraz sa tešíme sa budúcoročnú prehliadku spevokolov.

Napísal: Marián Madliak